Moda na garnitury

 

Wraz z nadejściem nowych trendów zmienia się krój, kolorystyka oraz sposób noszenia strojów, dotyczy to także garniturów. Niezależnie od tego, czy zakładamy je tylko na ważne spotkania biznesowe, czy też nosimy codziennie w pracy, warto wiedzieć, które z nich są teraz na topie.

Zabawa stylem

Wszystko wskazuje na to, że sezon wiosenno-letni upłynie pod hasłem „smart casual”. Będziemy więc eksperymentować z niekonwencjonalnymi zestawieniami kolorów i fasonów oraz wybierać eleganckie stroje z nutką sportowego wdzięku. W modzie panować będzie nieszablonowe podejście do ubioru i mieszanie elementów formalnych z casualowymi. Ulice wypełnią się żywymi kolorami letnich strojów, a niestosowane wcześniej barwy pojawią się nawet na rzadko ulegającym trendom garniturach. Na spotkaniach biznesowych królować będzie więc przede wszystkim świeże spojrzenie na łączenie różnych elementów odzieży, np. garnituru z chinosami, a także odwaga w stosowaniu nowych zestawień barwnych oraz krojów, które powinny dobrze eksponować smukłą sylwetkę.

Który garnitur wybrać?

Najlepiej taki, który jest wykonany z lekkiej i przewiewnej tkaniny – idealnej na lato. Flanelowe, tweedowe lub bawełniane garnitury będą nie tylko wygodne, lecz ich wybór umożliwi też tworzenie wielu mniej formalnych zestawień np. z chinosami lub dżinsowymi spodniami. W tym roku modne są beże oraz granaty i różne tony niebieskiego. Popularny jest kobalt, lecz pamiętaj, że garnitur w tym odcieniu uszyty z połyskliwej tkaniny może prezentować się nieelegancko, nawet jeśli zestawisz go z odpowiednio skrojonymi spodniami i wizytowymi półbutami. Lepiej więc wybierać garnitury utrzymane w kolorze ponadczasowego granatu, czerni, jasnych szarości, beżu lub bieli. Modne są także zupełnie nowe odcienie, np. efektowne burgundy oraz kontrastowe zestawienia barw, tj. czarny garnitur z białym wykończeniem i odwrotnie.

W tym dziale  Casualowe stylizacje na lato 2023

Trwająca już od dłuższego czasu moda na wysportowane ciało i prowadzenie zdrowego stylu życia znajduje swoje odbicie w fasonie tegorocznych garniturów, które w większości są dobrze dopasowane w talii. Jeżeli nie jesteś zadowolony ze swojej sylwetki, możesz jednak wybrać prosty krój, który zakamufluje wszelkie niedoskonałości.

Tendencja do tworzenia kreacji zgodnych z zasadami smart casual przesuwa granicę pomiędzy tym, co formalne, a tym, co sportowe i sprawia, że odpowiednio dobrane garnitury będą świetnie prezentowały się nie tylko na oficjalnych spotkaniach, ale również na co dzień. Kupując garnitur postaw więc na uniwersalny model wykonany z przewiewnej tkaniny, który – w zależności od wyboru dodatków – będzie się nadawał i do pracy i na wyjście do klubu.