Ponadczasowe torebki – najważniejsze modele

Purse.

Torebki damskie można podzielić na nowoczesne i klasyczne. Nowoczesne to takie, które pojawiają się sezonowo i jakiś czas trwa na nie moda, która ustępuje kolejnej. Natomiast klasyczne torebki są modne zawsze i stanowić mogą wzór dla pozostałych. Jakie zaliczają się do tej kategorii?

Klasyczne torebki czyli styl bez patrzenia na chwilowe mody

Zacząć trzeba od tego, że klasyczne torebki bywają znacznie droższe od zwykłych, a wydatek co najmniej kilkuset złotych – a nawet kilku tysięcy – na taki egzemplarz nie jest niczym dziwnym. Oferują je znani na całym świecie projektanci, uchodzący za wzór dobrego stylu, luksusu i gustu, jak torebki znanych na całym świecie włoskich, francuskich czy nowojorskich projektantów. W zamian za wysoką cenę zyskuje się nie tylko cieszącą oko torebkę, ale ma również pewność, że wykonana została z materiałów najwyższej jakości, dzięki czemu będzie można używać jej przez długie lata – a ponieważ moda na nią nie przemija, nie ma w tym niczego złego. Ponadto klasyczne torebki doskonale nadają się do różnego rodzaju stylizacji i okazji – można zabierać taką torebkę zarówno na eleganckie przyjęcie wieczorowe, jak również i do pracy.

W tym dziale  Rodzaje torebek damskich

Jakie klasyczne torebki są zarazem praktyczne?

Wśród klasycznych torebek wyróżnić można kilka cechujących się nie tylko dobrym wyglądem, ale i dużą praktycznością. Będą to torebki kuferkowe z podwójnymi uchwytami – takie, jakie nosi królowa angielska; kopertówki – niewielkie, często błyszczące torebki do ręki, pasujące do strojów wieczorowych; klasyczne, skórzane torby na ramię – i te małe i nieco większe. Wszystkie wymienione modele są nie tylko stylowe i klasyczne, ale również doskonale nadają się do wyjścia.

 

Jakie materiały?

set of fashionable leather woman's bags

O ile torebki mniej znanych, aczkolwiek dobrych producentów, najczęściej wykonane są ze skóry,

klasyczne torebki mogą czasem zaskoczyć materiałami. Skóra aligatora czy pytona to tylko dwa najpowszechniej spotykane przykłady. Te niezwykłe materiały tłumaczą zarazem ich wysoką cenę – wszystko, co jest oryginalne i trudno dostępne, musi sporo kosztować.

Klasyczne torebki to szczyt dobrego gustu i smaku. Jest to także idealny pomysł na prezent dla kobiety, która ma dobre poczucie estetyki. Dobrym pomysłem jest kupienie takiego modelu z jakiejś specjalnej okazji, a ponieważ cena jest wysoka, może być prezentem wspólnie zakupionym przez kilka osób.