Wybór szala do sukienki

 

 

Szale są stałym elementem garderoby wielu pań. Nic dziwnego – nie dość, że pomogą ogrzać ramiona w chłodny wieczór, to jeszcze doskonale prezentują w zestawieniu z sukienkami, a kunsztowny szal w pięknym kolorze zwolni nas z obowiązku dobierania biżuterii do wybranej stylizacji. Piękne szale kojarzą się przede wszystkim z sukniami wieczorowymi, lecz sprawdzają się także w codziennych, mniej wymagających  stylizacjach. Oto jak dobrać szal do różnego rodzaju sukienek.

Do sukni wieczorowej

Suknia wieczorowa kojarzy się z eleganckimi i gustownymi dodatkami. Taki też powinien być szal, który do niej ubierzemy. Idealne są szale jedwabne, zawsze w dobrym guście i na czasie. Wybierając jedwabny szal, możemy być pewne, że nie popełnimy modowej gafy. Tak samo ma się rzecz z delikatnymi, jednokolorowymi szalami z szyfonu. Są delikatne, zwiewne i gustowne. Jeśli zaś nasza stylizacja utrzymana jest w tonie romantycznym, możemy pozwolić sobie na delikatny szal z koronki. Należy unikać połączenia materiału połyskliwego z agresywnym, rzucającym się w oczy wzorem. Taki duet stworzy wrażenie niepotrzebnej przesady.

Do wzorzystej sukienki

Jeżeli w naszej garderobie dominują wzory, kwiatki, paski, kropki i wszelkie inne, należy postawić na szale jednokolorowe. Mogą być jedwabne lub z gładkiej bawełny ale także lnu czy kreszu. Odpowiednio dobrane kolorystyką, możemy ciekawie udrapować lub związać w modny węzeł. Takie rozwiązanie doda naszej stylizacji oryginalności i dziewczęcej lekkości.

W tym dziale  Biżuteria dla kobiet - jak dobrać ją do stroju?

 

Do delikatnych, letnich sukienek

Girl With White Scarf on The Beach. Travel and Vacation.

Przy stylizacjach na lato, gdy wybieramy delikatne sukienki na ramiączkach (nazywane też bieliźnianymi), możemy pozwolić sobie na trochę większą dowolność. Idealnym rozwiązaniem do takiego fasonu może być szal cieniowany. Szale cieniowane są modne już od kilku sezonów, możemy zatem śmiało połączyć zwiewną, lekką sukienkę z barwnym, ożywiającym akcentem cieniowanego szala, artystycznie i z pozorną niedbałością zawiązanego w węzeł lub po prostu luźno zarzuconego na ramiona, co od razu zmieni i wzbogaci charakter letniej stylizacji. Gładka sukienka świetnie komponuje się z dużymi, barwnymi kwiatami, zatem szal w kwiaty swobodnie narzucony na ramiona nie dość że ożywi sukienkę, to jeszcze nada jej charakteru.

Do eleganckich sukienek

Dla pań, które kochają elegancję i wytworną klasykę, najlepszym rozwiązaniem będą szale z połyskującego delikatnie jedwabiu. Najlepiej, jeśli wybierzemy szal jednokolorowy lub cieniowany, a jeśli uwielbiamy barwne wzory, to powinny być one raczej  delikatne i rozmyte.

Kto by się spodziewał, że ten kojarzony z zimą dodatek ma tyle zastosowań? Nie wahaj się więc zaopatrzyć w kilka rodzajów tego gustownego dodatku i zaszalej z nowoczesną stylizacją w sklepie Wittchen.