Jak wyczyścić srebrny łańcuszek domowymi sposobami?

Biżuteria jest nieodłącznym elementem stylizacji niemal każdego człowieka. Srebrny łańcuszek to biżuteria elegancka oraz przede wszystkim ponadczasowa. Dlatego warto ją w odpowiedni sposób pielęgnować, a także skutecznie czyścić, w przypadku takiej konieczności.

Jak czyścić srebrną biżuterię?

Srebrną biżuterię, taką jak na przykład srebrny łańcuszek, można wyczyścić przy pomocy specjalnych preparatów do czyszczenia srebra, a także dzięki wykorzystaniu licznych, domowych metod. Domowe metody czyszczenia srebra są bardzo skuteczne i tanie, dlatego poleca się z nich skorzystać w przypadku rozpoczęcia procesu czyszczenia posiadanej przez nas biżuterii. Srebro wraz z upływem czasu pokrywa się czarnym nalotem, który sprawia, że nie wygląda ono tak efektywnie, jak na samym początku. Dzieje się to poprzez kontakt danego produktu z powietrzem i jest procesem nieuniknionym. Istnieje szereg domowych metod, które są skuteczne w walce z ciemnieniem srebrnej biżuterii. Warto je poznać, aby móc ją skutecznie czyścić.

Czyszczenie srebra sodą oczyszczoną

Wśród najbardziej popularnych sposobów czyszczenia srebrnej biżuterii możemy wyróżnić metodę, w której korzysta się z właściwości produktu takiego jak soda oczyszczona. Dzięki jej zastosowaniu ciemniejąca biżuteria odzyska swój dawny, świetny wygląd. Aby wyczyścić srebrny łańcuszek przy użyciu sody oczyszczonej należy umieścić oba te elementy w misce, a następnie zalać je wrzątkiem. Wystarczy do tego celu jedynie łyżeczka sody oczyszczonej. Wytworzy się specjalna piana, która posiada aktywne działanie. Należy odczekać kilkanaście minut, a następnie wyjąć łańcuszek z wody. Powinno się go opłukać pod bieżącą wodę, a następnie wytrzeć do sucha miękką ściereczką. Czyszczenie srebrnego łańcuszka przy pomocy sody oczyszczonej powinno przywrócić mu dawny, świetny wygląd, a także unikalny blask.

W tym dziale  Kombinezon na wesele? To może się udać!

Czyszczenie srebra pastą do zębów

Kolejną, dobrą metodą czyszczenia srebrnej biżuterii jest pasta do zębów. Metoda ta sprawdza się w szczególności, gdy srebrny łańcuszek lub inny element biżuterii srebrnej posiada dodatkowe, ozdobne kamienie, takie jak cyrkonie lub bursztyny. Aby wyczyścić srebrną biżuterię tą metodą wystarczy nanieść na nią pastę do zębów, a następnie wsmarować ją w dany przedmiot przy pomocy miękkiej szczoteczki lub ściereczki. Ważne, aby szczoteczka nie miała za twardego włosia, aby nie porysowała delikatnych kamieni w łańcuszku. Dzięki wykorzystaniu pasty do zębów biżuteria nabierze także niepowtarzalnego blasku.

Inne metody czyszczenia srebra

Oprócz sody oczyszczonej i pasty do zębów istnieją także inne metody czyszczenia srebrnej biżuterii, takiej jak srebrne łańcuszki. Wśród produktów gospodarstwa domowego, które idealnie nadają się do czyszczenia tego rodzaju przedmiotów można także wyróżnić ocet, sól kuchenną, a nawet coca-colę, czy też alkohol. Srebrna biżuteria może być także czyszczona przy użyciu gotowych preparatów, które są przeznaczone do tego celu.

Zobacz propozycje łańcuszku na CENEO: https://www.ceneo.pl/Lancuszki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *