Jak dobrać sukienkę do figury?

 

Sukienka to strój, który może stać się ozdobą każdej kobiety. Jest to zdecydowanie najbardziej kobieca część garderoby, więc każda z nas powinna mieć w szafie idealną sukienkę na każdą okazję. Idealną, czyli taką, która podkreśli zalety naszej sylwetki a ukryje to, z czego nie jesteśmy zadowolone.

Zaczynamy od określenia typu sylwetki

Styliści rozróżniają wiele rodzajów sylwetek, ale zazwyczaj nam samym trudno określić jaki typ sylwetki prezentujemy. Warto to jednak zrobić, gdyż jeśli poznamy typ swojej figury, w pakiecie dostaniemy zestaw rad i wskazówek, jak się ubrać, by podkreślić zalety naszej figury a zakryć to, co nie jest idealne. W ustaleniu, jaki typ sylwetki posiadamy, pomocny będzie wskaźnik WHR (ang. Waist to Hip Ratio), który wyliczamy dzieląc obwód talii przez obwód bioder. Jeśli wynik mieści się w przedziale liczbowym powyżej 0,82, oznacza to, że mamy sylwetkę typu jabłko. Dla innych typów sylwetek wartości wskaźnika prezentują się w następujący sposób: od 0,5 do 0,7 ma gruszka, od 0,71 do 0,81 ma sylwetkę typu klepsydra. Znając wynik, możemy określić typ sylwetki i rozpocząć poszukiwania sukienek idealnych.

W tym dziale  Casualowe stylizacje na lato 2023

Sukienka dla jabłka

Kobieta o tej sylwetce ma wąskie, zaokrąglone ramiona, biust średniej wielkości, brzuch większy od piersi i szczupłe nogi. W takim przypadku dobrze sprawdzą się sukienki odcięte pod biustem, rozszerzające się ku dołowi. Należy mocno wymodelować talię i podkreślić biust, najlepiej przy pomocy dekoltu w kształcie litery V. Można także założyć modelującą bieliznę. Szczupłe nogi podkreślmy zakładając krótkie sukienki, zgodnie z zasadą, by pokazywać to, co mamy ładne.

Jak powinna wystroić się gruszka?

Pani o figurze gruszki ma drobną górę i masywny dół, czyli małe piersi, wąskie ramiona i talię, płaski brzuch oraz krągłe biodra, mocniej zarysowane uda i szczupłe łydki. Wybierając sukienkę musi skupić się na wyrównaniu proporcji figury, czyli wyeksponowaniu ramion, biustu i szczupłej talii, a odwróceniu uwagi od szerokich bioder. Świetnie sprawdzą się sukienki z wysokim stanem lub takie, które w talii przewiążemy szarfą. Świetnym rozwiązaniem są także kreacje, które odkryją dekolt i plecy, a pod biustem będą odcinane, co sprawi, że uwaga skupi się na pięknych, szczupłych ramionach.

Klepsydra i sukienka dla niej

Kobieta o figurze klepsydry uważana jest za prawdziwą szczęściarę, gdyż jej figura jest bardzo kobieca. Klepsydra ma duże piersi, krótką talię o wyraźnym wcięciu, krągłe biodra i mocno zarysowane uda. Jeśli mamy taką sylwetkę, musimy postawić na sukienki, które wyeksponują wąską talię. Unikajmy ubrań oversize, które ukryją to, co w nas jest najpiękniejsze. Podkreślmy kobiece kształty gorsetowymi sukienkami.

W tym dziale  Trendy weselne 2023

Dobrze dobrana sukienka to prawdziwy przyjaciel kobiety, więc warto poświęcić dużo czasu na poszukiwania. Gdy już znajdziemy odpowiednią dla nas sukienkę, kupmy kilka, w różnych kolorach, by móc każdego dnia podkreślać swoją kobiecość.