Co ubrać na firmowe spotkanie integracyjne?

Spotkania integracyjne to coraz popularniejszy sposób na zgranie zespołu, który dzięki temu ma wydajniej pracować. Taka forma odpoczynku po pracy korzystnie wpływa na atmosferę w pracy i pozwala lepiej poznać się poszczególnym osobom współpracującym ze sobą na co dzień. Tego rodzaju spotkania mogą mieć różne formy – od wspólnego obiadu czy kolacji w restauracji, wyjścia na dyskotekę, rodzinnego pikniku, a nawet kilkudniowego wyjazdu. W co się ubrać na spotkanie integracyjne?

Jak się ubrać na spotkanie integracyjne dla pracowników?

Spotkanie integracyjne zazwyczaj odbywa się poza godzinami pracy, dlatego nie obowiązuje na nim określony dress code. Warto jednak pamiętać, że jest to spotkanie z ludźmi, z którymi współpracuje się na co dzień. Dlatego należy zachować elegancki wygląd, choć ubrania nie muszą być dopasowane do dress code. Można wybrać stylizację wpisującą się w założenia casualowe – łączącą w sobie subtelną elegancję i wygodę.

Dla kobiety wygodnym i eleganckim strojem będzie koszula z długim rękawem w połączeniu z lekką marynarką lub rozpinanym swetrem bądź bolerkiem. Dodatkami do takiego stroju mogą być czółenka lub szpilki oraz niewielka torebka.

W tym dziale  Trendy weselne 2023

Mężczyźni mogą ubrać mniej formalny garnitur sportowy i kolorową koszulę. Do tego klasyczne męskie pantofle.

Kiedy spotkanie połączone jest z imprezą integracyjną można wybrać nieco luźniejszy strój pozwalający na zachowanie swobody ruchów. Jednak wybierając elementu stylizacji należy pamiętać, by nie były one zbyt wyzywające.

Jak się ubrać na spotkanie integracyjne z rodzinami pracowników?

Tego rodzaju spotkania integracyjne mają najczęściej formę pikników i festynów, w czasie których organizowany jest grill, ognisko i wiele różnych konkursów oraz zabaw. Dlatego na tego rodzaju spotkania warto ubrać się wygodnie, by mieć zachowaną swobodę ruchu. Pamiętać jednak należy, aby ubiór był schludny i dostosowany do temperatury panującej na zewnątrz. Zawsze warto mieć ze sobą coś na przebranie, szczególnie dla dzieci, które chętnie biorą udział w zabawach takich jak przeciąganie liny czy malowanie twarzy. Mała „wpadka” może zdarzyć się także w czasie jedzenia.

Jakie ubrania zabrać ze sobą na firmowy wyjazd integracyjny?

Wszystko zależy od tego, czy wyjazd będzie miał formę wycieczki miejskiej, czy też „wypadu” survivalowego na łono natury. W obu przypadkach ubrania powinny być wygodne, jednak w przypadku wyjazdu survivalowego warto zabrać ze sobą taką odzież, która będzie odpowiednio chronić przed wszelkiego rodzaju urazami.

Niekiedy w czasie takich wyjazdów odbywają się spotkania motywacyjne z coachami oraz psychologami, dlatego warto wcześniej się upewnić, jaki jest przebieg programu wyjazdu, by zabrać ze sobą strój odpowiedni na takie spotkanie.

W tym dziale  Jak wyczyścić srebrny łańcuszek domowymi sposobami?